Деякі сфери професійної діяльності потребують напруження жувальних м’язів. Великий обсяг комунікації у викладачів, вчителів, менеджерів, лікарів, перекладачів призводить до постійного напруження мовленнєвого апарату. В результаті виникають больові відчуття, обмежується рухливість щелепи.
До кого звертатися з проблемою
Вузький спеціаліст, який діагностує та лікує патологічні стани скроневого нижньощелепного суглоба та жувальних м’язів, приймає пацієнтів у стоматологічній клініці. Відповідальний гнатолог ортодонт проводить детальний огляд (пальпацію), може порадити апаратні обстеження. Знімки МРТ чи рентгену допомагають виявити точну ділянку, на якій локалізується запалення.
У більшості випадків достатньо консервативного лікування, яке призначає ортодонт гнатолог. Щоб уникнути повторення хворобливих станів, необхідно знати методи профілактики перенапруження.
Уникнення стресових станів
Сучасний ритм життя та робочі процеси призводять до стресових станів, що провокують надмірне навантаження на суглоб. Іноді під час тривожності, напруги людина мимоволі стискає щелепу. Якщо такі рухи повторюються досить часто, то в результаті перенапруга м’язової тканини призводить до запалення, появи спайок, зайвої рідини у суглобі. Щоб уникнути стресу чи зменшити його вплив, потрібно робити масаж, практикувати йогу, медитації, відвідувати розвантажувальні заходи (концерти симфонічної музики, екскурсії, прогулянки парком тощо).
Виправлення прикусу
Неправильний прикус, на який іноді не звертають увагу діти та дорослі, може спричинити серйозні проблеми. Від стану зубного ряду залежить стоматологічне здоров’я, тому необхідно регулярно відвідувати лікаря. Ортодонтичне лікування допоможе виправити прикус, що значно зменшить проблеми з зубами.
Брекети, капи, імпланти здатні суттєво поліпшити стан ротової порожнини, відкоригувати прикус, зняти надмірне навантаження з зубів-антагоністів.
Як уникнути щелепних патологій
Прості дії, на які не звертають увагу у повсякденному житті, можуть призвести до проблем зі станом скроневого нижньощелепного суглоба. Щоб знизити навантаження на щелепу, потрібно:
- уникати частого вживання твердої їжі;
- зменшити обсяги говоріння (на деякий час);
- боротися зі шкідливою звичкою обкушування нігтів;
- не опиратися рукою на підборіддя;
- кинути постійно жувати гумку;
- вміти розслаблятися.